Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü 2023 yılı Başvuruları Başladı

Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü, 2020 yılı Ocak ayında aramızdan ayrılan Mersinli avukat merhum Şinasi Develi’nin anısını yaşatmak ve onun çalışmalarını gelecek kuşaklara aktarabilmek amacıyla bir grup dostu tarafından Kültürhane’de yapılan bir anma toplantısının ardından başlatılmıştı. Bu amaçla ilk ödül 2021 yılında yazar Turan Ali Çağlar’a ve 2022 yılında ise araştırmacı yazar Aydın Sevim’e verildi. Geçtiğimiz 3 yılda toplam 60’tan fazla başvuru yapıldı.

Başvurular 1 Aralık 2022’ye kadar devam edecek

Bağımsız bir fikir platformu olarak çalışmalarını yürüten Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü Yürütme Kurulu her yıl üyelerinin yarısının değiştiği ve ödül alan kişinin bir sonraki yılın çalışmalarına 1 yıl katkıda bulunduğu bir gönüllülük esasıyla devam etmekte ve yenilenmektedir.

Ödüle, Mersin’in kent merkezine ilişkin (Mezitli, Yenişehir, Toroslar ve Akdeniz ilçe sınırları) her türlü bilimsel araştırmanın ve sanatsal yapıtın müellifi başvurabilecek ya da aday gösterilebilecek. 2023 yılı Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü’ne başvuracak adaylar 1 Aralık 2022 tarihine kadar https://www.sinasideveli.com adresinde yer alan ödül başvuru formunu doldurarak işlemlerini yapabilirler.

Şinasi Develi’nin anısı ve eserleri etrafında biraraya gelerek bu ödülü daha da anlamlı ve bütünlüklü kılan ve tüm çalışmalar süresince maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerimize, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na, Mersin Barosu’na, bugün bu toplantıyı gerçekleştirmemizde imkanlarıyla bizi destekleyen Mersin Kent Konseyi”ne, tüm bu çabalara bir çatı oluşturan Kültürhane’ye teşekkür ederiz.

Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü 2023 Yılı Yürütme Kurulu 

Avukat Cavide Develi Gürani
Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç

Aysun Koç Aydoğan

İbrahim Evrim

Monika Kuki

Murat Yanpar

Selami Gedik

Zuhal Karamehmet

2022 yılı ödülünü alan yazar Aydın Sevim

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit